Ubezpieczenie zdrowotne

Jeśli mam długi w Niemczech, czy mogę wykorzystać zasiłek Kindergeld do zabezpieczenia pieniędzy?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Kindergeld może być wykorzystany do spłaty długów w Niemczech. Wierzyciele mogą zatem wykorzystać go do pokrycia niespłaconych długów. Istnieją jednak sposoby na uniknięcie takiej sytuacji, a co więcej, można je znaleźć w każdym banku.

Jak wierzyciele postrzegają Twoje długi?

Wierzyciele, których zadaniem jest egzekwowanie długów, są zainteresowani jedynie całkowitą kwotą pieniędzy dostępną na koncie, bez rozróżniania ich źródła. Tak więc pieniądze otrzymane z przedszkola mogą zostać wykorzystane do spłaty długów. W rezultacie wszelkie pieniądze otrzymane z zasiłku rodzinnego nie są chronione na zwykłym koncie bankowym.

czy mogę wykorzystać zasiłek Kindergeld do zabezpieczenia pieniędzy
czy mogę wykorzystać zasiłek Kindergeld do zabezpieczenia pieniędzy

Jak zabezpieczyć pieniądze z zasiłku przedszkolnego?

W Niemczech istnieje sposób na zabezpieczenie pieniędzy z Kinderkeld przed wierzycielami. Są to tak zwane konta P. Przewidują one sytuację, w której środki mogą być automatycznie wypłacane w celu spłaty istniejących długów.

Konta P są dostępne do kwoty 5 640 EUR, więc środki Kinderkelt można łatwo zdeponować. Należy jednak pamiętać, że od 1 lipca 2023 r. tylko 1 410 EUR miesięcznie jest chronione przed spłatą zadłużenia, podczas gdy pozostałe 5 640 EUR nie może zostać zajęte, ponieważ prawo zezwala na gromadzenie środków przez maksymalnie cztery miesiące (cztery miesiące x 1 410 EUR).

Możliwe jest jednak zwiększenie kwoty chronionej na koncie P, jeśli spełnione zostaną określone warunki. Na przykład, jeśli posiadacz jest zobowiązany do płacenia alimentów i dostarczy bankowi odpowiednie dowody na potwierdzenie tego faktu, bank może podjąć kroki w celu zwiększenia kwoty chronionej przed spłatą zadłużenia. W takich przypadkach brane jest pod uwagę dobro dziecka pozostającego na utrzymaniu.

Czy mogę otworzyć więcej niż jedno konto P w Niemczech?

W Niemczech każde konto bankowe należące do osoby fizycznej może zostać przekształcone w konto P, ale istnieją pewne podstawowe ograniczenia. Przede wszystkim można mieć tylko jedno konto P, a nie więcej niż jedno, więc warto rozważyć swoją sytuację zadłużenia w Niemczech przed podjęciem takiej decyzji Konta P mogą być również wykorzystywane do odkładania środków na inne cele, takie jak płacenie czynszu za mieszkanie Warto zauważyć, że.

Otwarcie konta P w Niemczech

Otwarcie P-Account w Niemczech jest bezpłatne, a banki są zobowiązane do zaoferowania P-Account wszystkim klientom. Otwarcie konta może potrwać do czterech dni roboczych, a zgodnie z niemieckim prawem można mieć tylko jedno konto P-Account. Otwarcie takiego konta w więcej niż jednym banku jest przestępstwem, a banki sprawdzają w Schufa przed otwarciem, czy wnioskodawca ma konto P w innym banku.

Mój przedszkolak został zajęty przez wierzyciela. Czy można to zmienić?

Jeśli Twój przedszkolak został już zajęty i jest wykorzystywany do spłaty długów, powinieneś udać się do sądu upadłościowego i złożyć wniosek w tej sprawie. Zaleca się załączenie dokumentów potwierdzających otrzymanie świadczenia oraz informacji o sposobie wykorzystania środków. Wymagane jest również pisemne wezwanie do zwrotu zajętej kwoty, które należy dołączyć do wszystkich dokumentów. Pozwoli to sądowi rozważyć możliwość anulowania spłaty długu wcześniej sfinansowanego przez Kinderkelt.

Konta P. Lepiej mieć jedno niż żadnego.

Jeśli zadłużenie jest nieuchronne, a jednocześnie pobierane są świadczenia Kinderkelt, warto rozważyć założenie rachunku P-Account. Środki wpływające na zwykły rachunek bankowy mogą zostać natychmiast zajęte przez wierzycieli, którzy nie sprawdzają dokładnego źródła pochodzenia środków. Dlatego też, jeśli środki z Kinderkelt są niezbędne do funkcjonowania dziecka, sensowniej jest je zabezpieczyć, zanim zostaną wykorzystane do spłaty istniejących długów.

Previous post
zaćmę: Przewodnik po przyczynach, objawach, diagnozie i leczeniu
Next post
Bawaria Jakie są Twoje miesięczne stałe koszty utrzymania?

Dodaj komentarz