Polski diabetolog w Essen Cukrzyca jest przewlekłą chorobą charakteryzującą się nadmiernie wysokim poziomem cukru (glukozy) we krwi. Podwyższenie to występuje, gdy występuje defekt w zdolności do skutecznego wytwarzania lub stosowania hormonu insuliny. Choroba może mieć dwa główne typy: Cukrzyca typu 1 wynika z zniszczenia komórek beta w trzustce, które wytwarzają insulinę. Zwykle ma to miejsce w młodszych latach i wymaga podawania insuliny z zewnątrz poprzez wstrzyknięcie lub pompę. Typ 2 jest najczęstszy i charakteryzuje się opornością organizmu na insulinę lub niewystarczającą jej produkcją. Typ 2 może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak choroby układu krążenia, problemy z nerkami i nerwami.
Polski diabetolog w Essen
Do 2030 roku cukrzyca będzie jedną z siedmiu najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. W 2012 roku choroba ta spowodowała śmierć 1,5 miliona ludzi na świecie. Również w Niemczech wzrasta liczba osób zarażonych tą chorobą. W tym kontekście ogromne znaczenie mają skuteczne działania zapobiegawcze. Według Światowej Organizacji Zdrowia 30 minut rozsądnej aktywności fizycznej w połączeniu ze zdrowym odżywianiem może przyczynić się do znacznego zmniejszenia ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2.
- Polski lekarz rodzinny Niemcy
- Polski neurolog Niemcy
- Polski ginekolog w Niemcy
- Polski dermatolog w Niemcy
- Polski lekarz ortopeda w Niemcy
- Polski dentysta Niemcy
- Polski urolog w Niemcy
- Polski kardiolog w Niemcy
- Polski diabetolog w Niemcy
- Polski pediatra Niemcy
- Polski endokrynolog w Niemcy
- Polski psychiatra Niemcy
- Polski okulista Niemcy
- Polski laryngolog Niemcy
- Polski reumatolog Niemcy
- Polski internista Niemcy
Praxis für Diabetologie MVZ Diabetologie der MVZ Praxis am Grillotheater GmbH
- Hagen 26, 45127 Essen
- +492014364570
Herr Dr. med. Ralph Achim Bierwirth
- Herwarthstraße 102, 45138 Essen
- +492014364570
Dr. med. Tobias Ohde FA of Internal Medicine
- Altenessener Str. 525, 45329 Essen
- +49201351415
Aby dobrze leczyć cukrzycę, pacjent musi prowadzić zdrowy tryb życia, obejmujący zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Niektórzy pacjenci muszą także przyjmować przepisane leki i mogą być potrzebne zastrzyki z insuliny.
Ważne są regularne wizyty u lekarza i wykonywanie okresowych badań w celu monitorowania poziomu cukru we krwi i oceny ogólnego stanu zdrowia. Dzięki trosce, zaangażowaniu pacjenta w leczenie i samoopiece można kontrolować cukrzycę i zmniejszać ryzyko powikłań.